LACNÉ POČÍTAČE A NOTEBOOKY

VÝHODY A FAKTY

Renovovaná technika nie je len odpoveďou na celosvetový problém elektroodpadu. Ide o veľmi racionálne a ekologické rozhodnutie pri nákupe notebooku, PC či inej výpočtovej techniky s bezkonkurenčným pomerom cena/výkon.

Všetky zariadenia nájdete na stránke nášho partnera.  Ak vám niečo z ponuky padne do oka, môžete si to objednať priamo cez nás. Vami vybrané zariadenie je do 24 hodín u nás a následne ho pripravíme presne podľa vašich potrieb. Ceny na webe sú orientačné a vždy vyberáme tie najlepšie kúsky, ktoré aj s cenou prispôsobujeme vašim nárokom.

01

Doprava zadarmo

02

Počítače za výrazne nižšie ceny

03

Záruka a garancia kvality minimálne 2 roky

04

Originálny operačný systém v každom zariadení

05

132 225 spokojných zákazníkov

06

15 rokov skúseností v obore

07

Šetrenie životného prostredia a energie na výrobu

Čo je repasovaný počítač?

Žiadna turistická trieda!

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že repasované počítače sa automaticky rovnajú použitým zariadeniam z druhej ruky z inzerátov. Nie je to tak. Naše business notebooky nepochádzajú od súkromných osôb. Väčšinou nejde ani o spotrebiteľské notebooky vyrobené z plastu. Zvyčajne, keď si všimneš príliš lacný notebook v inzerátoch, tak sa ťa snaží očariť práve jeden taký dizajnový spotrebiteľský kus.

Repasované sú len prémiové business notebooky, stolné počítače a monitory, ktoré sú vyslovene trvácne. Takéto kusy boli vytvorené na obdobie používania 8 až 10 rokov a na 8 až 10 hodín práce denne.


 

Odkiaľ pochádzajú repasované počítače?

Repasované počítače od furbify sú zväčša 1- až 3-ročné značkové (HP, Lenovo, Dell) zariadenia západoeurópskych bánk alebo korporácií v bezchybnom stave. Tieto spoločnosti sú totiž zvyknuté na to, že pracujú na najnovších modeloch. Nestačia im niekoľkoročné zariadenia, a preto ich často vymieňajú cez lízingové spoločnosti za novšie modely.


Pritom nejde o vyšťavené stroje, zvyčajne na nich bežali administratívne softvéry a kancelárske aplikácie iba niekoľko hodín denne. Životnosť týchto zariadení je ďalších 3 až 5 rokov, čo je omnoho viac, ako môžeš reálne očakávať od spotrebiteľských notebookov.


Notebooky zakúpené od spoločností sú repasované špecializovaným expertným tímom furbify, t. j. sú dôkladne otestované, vyčistené a zrýchlené. Tieto prémiové zariadenia sú odolné, spoľahlivé, len vyžadujú menšiu úpravu či opravu alebo opätovné prezretie.


Navyše, kúpou repasovaného prémiového notebooku dokážeš ušetriť až 75 % sumy v porovnaní s novým zariadením.
Môžeš si to predstaviť ako kúpu pár rokov starého prémiového ojazdeného auta z flotily západoeurópskej firmy a ešte k tomu so zárukou!


Ako prebieha repasovanie počítača?

Repasovanie počítača vykonávame dôkladne. Jednému počítaču sa venujeme 3 až 4 hodiny, kým zariadenie absolvuje celý proces obnovyJednotlivé kroky repasovania

Teraz ti vysvetlíme, cez aké fázy prejde počítač, notebook alebo monitor , kým sa k tebe dostanú.

Oprášenie komponentov
Počas každodenného používania každý počítač absorbuje určité množstvo prachu. V záujme dosiahnutia dlhšej životnosti je potrebné ho odstrániť. Tento proces si však vyžaduje odborné znalosti a vhodné nástroje, v opačnom prípade by sa mohli niektoré komponenty poškodiť.

Vonkajšie čistenie počítača a notebooku
Spoločnosť pôsobiaca v oblasti repasovania, ktorá je čo i len trošku profesionálna, urobí všetko, čo je v jej silách, aby produkt vyzeral ako nový. Základným predpokladom toho je aj odborné očistenie krytu. Kto by sa predsa tešil z mastného notebooku alebo monitoru?

Prefarbenie a iné ozdôbky
Prefarbenie repasovaných počítačov kompletne závisí od spoločnosti a produktu. Tento proces si vyžaduje presnú metodológiu, experimentovanie a častokrát i prácu a náklady navyše, takže sa mu venujú len väčšie a profesionálnejšie firmy. Vo furbify sme sa zaviazali ku kvalite, preto často počítače prefarbujeme aj my.

Prefarbenie dáva renovovanému stroju úplne nový vzhľad. No napriek tomu majú tieto zariadenia i tak oveľa dostupnejšiu cenu ako nové výrobky.
Karbónový notebook dokáže na kupujúceho veľmi zapôsobiť. Ide o ďalšiu pokročilú techniku obnovenia, ktorú ponúka len málo firiem v tejto oblasti.

Konfigurácia počítača a notebooku na mieru
Všeobecne platí, že kryt, základná doska a procesor, tvoria pevnú základňu renovovaného stroja, na ktorom zväčša nič nezmeníme. Ak ide o mimoriadne lacnú konfiguráciu na jednoduché úlohy, tak ho ponúkame so základnou výbavou, napr. s 4 GB RAM a HDD.

Ak ho zákazníci chcú trošku vylepšiť, môžeme zabudovať viac pamäte a bleskurýchly SSD disk, ktorý počítač značne zrýchli. V našom e-shope nájdeš „produktový konfigurátor“, ktorý ti umožní ľahko poskladať vytúžený produkt. Môžeš pri tom dokonca sledovať jeho cenu v reálnom čase.

Testovanie
Repasované sú len také zariadenia, ktoré sa už v minulosti v praxi osvedčili. Je však nutné, aby všetky ich komponenty boli otestované, či fungujú bezchybne. V záujme toho sa, okrem iného, kontroluje kvalita zvuku a obrazu, výdrž batérie, rýchlosť načítania, funkčnosť portov atď.

Kategorizácia
Produkty spoločnosti furbify sú zachovalé počítače a notebooky z firemného prostredia. V dôsledku každodenného používania ale môžu mať menšie škrabance a poškodenia estetického charakteru. Tieto „nedostatky“ však nemajú žiadny vplyv na ich funkčnosť.

Z estetického hľadiska zaraďujeme naše produkty do štyroch skupín: Platinum, Gold, Silver a Bronze. Repasované počítače, notebooky a monitory zaradené do najvyššej triedy sú z pohľadu vzhľadu bezchybné (zvyčajne ide o výstavné kusy alebo outletové produkty). V prípade najnižšej kategórie už môže ísť o väčšie chyby krytu a prasknutia. Tieto produkty však ponúkame za najnižšiu cenu. Avšak ich funkčnosť je v každej kategórii 100%.

Aké typy počítačov môžu byť repasované?

Keďže obnovené sú výlučne prémiové business počítače, môžeme tvrdiť, že ide o trvácne a kvalitné produkty. Boli vytvorené na celodenné používanie, sú viac odolné voči vplyvom okolia, ako vyblýskané spotrebiteľské stroje. V prípade, ak by ti náhodou vypadli z ruky, tak sa hneď nepokazia a troška vlhkosti im taktiež neublíži.

Mnohých ľudí vôbec neprekvapí, keď povieme, ktoré sú najspoľahlivejšie a najlepšie notebooky. Lenovo ThinkPad notebook, ani notebooky Dell ťa nesklamú; sú totiž z tých najkvalitnejších. Avšak nemusíš sa ničoho báť ani vtedy, ak si vyberieš business notebook Fujitsu Lifebook alebo HP Elitebook, HP Probook.

Pre korporácie je obzvlášť dôležité, aby mali svoje údaje v bezpečí. Ďalšou požiadavkou je, aby ich počítače fungovali bezchybne a spoľahlivo aj v období medzi jednotlivými zaobstarávaniami (v prípade business notebookov ide o 5 rokov, kým pri spotrebiteľských laptopoch sú to len 2 roky). Business notebooky sú preto vyrobené z najkvalitnejších a najodolnejších materiálov, často majú hliníkový, horčíkový alebo iný kovový kryt, ktorý zaručuje trvácnosť.

Naproti tomu výrobcovia spotrebiteľských notebookov šetria práve na kvalite surovín. Z tohto dôvodu je možné, že úplne nový tenký farebný notebook za 230 € sa opotrebuje za 1 až 2 roky. Kryt takého notebooku sa môže ľahko poškodiť alebo môže dokonca prasknúť. Jeho chladiaci systém sa rýchlo zapráši a kvôli tomu sa rýchlo prehreje. Dokonca aj jeho pánty sa môžu počas každodenného používania zlomiť alebo uvoľniť.

Výkonnejší repasovaný notebook stojí približne toľko, koľko úplne nový spotrebiteľský notebook. Ich výkon je podobný, ale nový stroj je menej odolný a trvácny. Hoci sa môže na prvý pohľad zdať,  že za rovnaké množstvo peňazí si kúpiš aj rovnako výkonný nový počítač, nie je to vždy tak.

Spotrebiteľské notebooky majú vo väčšine prípadov kryty vyrobené z menej kvalitného plastu a sú teda aj ľahšie, ako ich kolegovia z business triedy. Ich životnosť je však oveľa nižšia. Nesprav preto tú chybu, že sa rozhodneš iba na základe ceny a nezabudni si porovnať aj procesory a ostatné komponenty.

Ak nový a repasovaný notebook je v jednej cenovej relácii, vždy dostaneš lepšiu kvalitu v prípade toho prvého. Pravda síce je, že na úkor farebnej škály a štíhlosti notebooku.

Ak si chceš zaobstarať notebook alebo počítač na dlhšiu dobu, je lepšie si vybrať produkt z radov business kategórie.

Kvalitný business notebook alebo počítač namiesto spotrebiteľského má tieto výhody:

 • prémiová kvalita materiálu (odolný plast, kovové telo aj s uhlíkovým vláknom)
 • odolná vnútorná konštrukcia (rollcage), ktorá chráni súčiastky od vonkajších vplyvov
 • ľahká rozšíriteľnosť (ľahké zvýšenie výkonu)
 • dostupný servis (dostatočná zásoba náhradných dielov)
 • v prípade notebookov ergonomické vyhotovenie klávesnice
 • matný displej pri firemných notebookoch, ktorý zaručuje pohodlnú prácu aj pri silnom slnečnom svetle
 • vysoko výkonné a nehlučné chladenie (konštruované na dlhodobú prácu)2-ročná záruka na použitý notebook? S nami ÁNO!

 • U nás vo furbify je minimálne 2-ročná záruka na repasované počítače a notebooky samozrejmosťou. Na trhu repasovanej výpočtovej techniky takéto gesto však nie je bežné. Ak sa ti náš produkt náhodou pokazí ešte počas záručnej doby, pošleme poň kuriéra a čo najskôr ho opravíme. Náš servis je rekordne rýchly: v priemere vieme produkty opraviť za menej ako 5 dní. Nechceme byť ako bežné spoločnosti na repasovanie a na tento účel využívať zákonné maximum 14 dní.

  Navyše, ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si s furbify môžeš vyskúšať výhody repasovaných výrobkov bez rizika.

Hodnotné repasované produkty šetrné k životnému prostrediu

 • S kľúčovými výhodami, ako sú dlhá životnosť, odolnosť, nízka miera zlyhania, ľahko dostupné náhradné diely a rozšíriteľnosť sme sa už zaoberali. Nesmieme však zabudnúť ani na ochranu životného prostredia.

  Ekologické výrobky sú vo všeobecnosti drahšie, ako ich tradičné „nezelené“ náprotivky. Ak si vyberieme repasovanú techniku, tak máme dve muchy jednou ranou: lacnejší a zároveň zelenší (renovovaný) notebook či počítač.

  Pri výrobe nového počítača sa použije zhruba 1 500 litrov vody, 240 kg uhlia a 22 kg chemických látok. Ak si kúpiš repasovaný počítač, znižuješ tým dopyt po nových počítačoch a zároveň recykluješ. Aj našej planéte tak zostane viac surovín. Tento aspekt je v súčasnosti čoraz ťažšie nezohľadniť.

Repasované počítače a ich nevýhody

 • Nevýhodou repasovaného počítača alebo notebooku môže byť kratšia výdrž batérie, ak si ho kúpiš s originálnou batériou od výrobcu.
  Ďalšou nevýhodou pre bežného používateľa môže byť cudzojazyčné rozloženie klávesnice. Repasované počítače sú väčšinou totiž zaobstarané zo zahraničných zdrojov. U nás vo furbify túto „chybičku krásy“ riešime kvalitnými slovenskými prelepovacími nálepkami, ktoré od nás dostaneš ako darček.

  Ak si profi hráč počítačových hier a potrebuješ počítač s rýchlymi reakciami, ktorý zvládne aj náročné hry bez sekania, neodporúčame ti repasované počítače. Ak hráš najnovšie hry, potrebuješ k nim aj najnovšiu techniku a niekoľkoročné PC na hry ti stačiť nebude. Hráčovi začiatočníkovi, ktorý si ešte nepotrpí na najlepšie nastavenia, sa však oplatí rozhliadnuť aj medzi repasovanými počítačmi, pretože sú oveľa lacnejšie ako najnovšie PC na hranie hier.

  Ak je tvojou túžbou krásne, výkonné PC na hranie hier a môžeš si ho dovoliť, kúp si radšej nové. V opačnom prípade mrkni aj na repasované počítače. Sú trvácne, spoľahlivé a ťažko by si hľadal lepší pomer kvality a ceny.

  Ak si chceš kúpiť notebook alebo počítač za babku, tak ti určite napadnú aj tie z inzerátov. Každopádne si zváž, či sa ti týmto spôsobom oplatí ušetriť pár desiatok eur. Takto totiž prídeš o dvojročnú záruku a nekupuješ od transparentnej, dobre ohodnotenej profesionálnej firmy.

Na aký účel sú najvhodnejšie repasované počítače a notebooky?

 • Repasované prémiové business notebooky, počítače a monitory bojujú na našom trhu s novými produktami, ktoré sú vyrobené z lacnejších materiálov. Pozbierali sme pre teba najčastejšie oblasti použitia repasovaných výrobkov. Ak hľadáš odpoveď na to, či je repasovaný počítač alebo notebook pre teba vhodný, pozri si tento zoznam ich oblastí využitia:

  • rodinný notebook alebo počítač na surfovanie
  • notebook pre firmy, malých a veľkých podnikateľov
  • notebook na prácu z domu, administratívne činnosti
  • na chatovanie, Facebook, Skype
  • mobilné pracovné stanice, práca s videami, AutoCadom, technické programy, Photoshop
  • lacné notebooky pre študentov
  • pre seniorov, dôchodcov

Potrebuješ poradiť?

 • V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať. 

  Nezabudni, že k vyhliadnutému repasovanému počítaču alebo notebooku si môžeš zakúpiť aj softvérový balík alebo legálny operačný systém Windows za veľmi výhodnú cenu.